Ceļvedis ātrdarbīgai fotografēšanai

A Guide to High-Speed Photography

Varbūt jūs vairākas reizes esat mēģinājuši nofotografēt ātri pārvietojošu automašīnu vai motociklu, un jūs esat ieguvis tikai neskaidru attēlu. Bet, lūk, šeit mēs jums pastāstīsim, kā uzņemt neticamu ātrdarbīgu attēlu ārpus studijas.

Esiet nedaudz pacietīgs, jo ātrgaitas fotogrāfija ir māksla, kas jāapgūst, un mācību process dažreiz var būt nedaudz nomākts.

Pirms digitalizācijas laikmetā tas varētu būt diezgan dārgi. Lai amatieris fotogrāfs varētu iegūt labu kadru, bija jāizmanto daudz filmu. Mūsdienās mums ir iespēja eksperimentēt gan ar analogo, gan ar digitālo formātu.

Sāksim

Tātad šeit ir darījums. Lai iegūtu labākos ātrdarbīgus attēlus, jums būs nepieciešama laba kamera - jūsu mobilais tālrunis šoreiz netiks daudz izmantots. Izvēlieties tādu, kurai ir draudzīga manuālā opcija, jo jums būs jāmaina ar gaismas ātrumu un gaismas daudzumu, kas nonāk caur objektīvu.

Iepazīstiet kameras atveri, riņķveida atveri, kas kontrolē, cik daudz gaismas iekļūst kamerā, un aizvara ātrumu, kas aizveras un atveras, lai pārliecinātos, ka filma saņem tieši vajadzīgo gaismas daudzumu. Aizvara ātrums ir ekvivalents ekspozīcijas laikam, un liela ātruma fotografēšanas gadījumā - sekundes daļas.

Pēc fotogrāfa Toma Anga teiktā, ja vēlaties iemūžināt automašīnu ar vidēju ātrumu, virzoties uz kameru, jums vajadzētu izmantot 1/1000.

Ja automašīna pārvietojas taisnā leņķī pret kameru, padariet to 1/4000. Izmantojiet šos standartus kā ceļvedi kustības uztveršanai, jo katra kamera ir atšķirīga, un, pirms to varēsit izdarīt intuitīvi, būs nepieciešams nedaudz praktizēt.

Filma un digitālais

Ja izmantojat digitālo kameru, izmantojiet automātiskā režīma priekšrocības, kas līdzsvaro slēģa un diafragmas atvēruma iestatījumus. Izvēlieties savam fotoattēlam labāko aizvara ātrumu un tad pārējo dariet savu aprīkojumu. Bet, ja jums ir nepieciešams līdzsvarot abus, atcerieties; jo lielāks skaitlis, jo mazāka ir atvere.

Ja izmantojat filmu, atskaņojiet to droši un izvēlieties 800 ISO, kas ir diezgan jutīgs pret gaismu un palīdzēs jums iegūt vislabāko iespējamo kadru. Ja izmantojat digitālo kameru, atlasiet 800 ISO un ja pēc pirmo attēlu pārskatīšanas tie šķiet pārāk spilgti, izvēlieties 400 ISO.

Fotografēšana var papildināt jebkuru hobiju, kas jums jau varētu būt. Izņemot savu aprīkojumu, piedalieties iecienītajās aktivitātēs. Jūs varat trenēties zirgu sacīkšu trasē vai, vēl labāk, motocikla vai LTV sacīkstēs. Tā kā jums būs tikai dažas sekundes, lai iemūžinātu šo motociklu, kas peld garām, un uztvertu visurgājēja riepu detaļas visā to krāšņumā, iegūstiet sprūdu vai palūdziet draugu, lai viņš palīdz pamanīt perfektu brīdi. Pārliecinieties, vai jūsu kamera ir eksplozijas režīmā, lai jums būtu vairākas vienas un tās pašas uzņemšanas iespējas.

Un plānojiet uz priekšu, pārliecinieties, ka esat pareizajā vietā, kadrējiet savu attēlu, noformējiet to galvā un dodieties uz to.

Ieteikumi studijā Pro

Ja fotografējat ātrdarbīgus attēlus studijā, izmantojiet situācijas priekšrocības, atrodoties kontrolētā vidē, kas ļauj jums spēlēt ar gaismu un fonu.

  • Atlasiet melnu fonu, tas absorbē gaismu un padarīs jūsu objektu pop.
  • Iegūstiet labu zibspuldzi, jums būs jāfiksē tas balona pārrāvums vai bultiņa, kas lido garām.
  • Ieguldiet sprūda. Tādā veidā jūs varat arī koncentrēties uz darbību un pārliecināties, vai ierāmēšana ir nevainojama.
  • Iegūstiet statīvu. Ja atrodaties stadionā, trasē vai arēnā, var būt stingri noteikumi, kas neatļauj izmantot statīvus, bet, ja atrodaties studijā, labāk izmantojiet to un iegūstiet vienu, lai garantētu, ka visi jūsu attēli ir ideāls.